Philips 40PFS6000/12 TV 40" Full HD Smart TV Wi-Fi Black
| Screen size | 40" / 102 cm |
|---|---|
| Display screen type | LED LCD |
| Panel resolution | 1920x1080 Full HD |
| Refresh rate | 60 Hz |
| HDR energy rating | G |
| Smart TV | Yes |
|---|---|
| Netflix | Yes |
| Disney+ | Yes |
| Connection enhancement | EasyLink |
| HDR | Yes |
| Picture enhancement systems | HDR10, HLG |
| Sound power (RMS) | 16 W |